Planowanie oświetlenia zewnętrznego

Przygotowując instalację oświetleniową trzeba pamiętać, że dobrze zrealizowana iluminacja będzie podkreślać piękno domu i ogrodu, natomiast oświetlenie nieprzemyślane może tak naprawdę przynieść nam odwrotny skutek i pokaże te detale, które chcielibyśmy ukrywać Oświetlenie domu najczęściej podświetlenie domu realizuje się przy uzyciu specjalnym lamp i reflektorów, które umieszczone zostają w podsufitce. Można je także umieszczać w daszku nad tarasem i nad drzwiami. Rzadziej stosuje się oświetlenie od dołu. Blisko drzwi można także realizować kinkiety albo wiszące lampy, które wprowadzać będą nastrój tajemniczości. Trzeba pamiętać, że światło, które pada równolegle do elewacji będzie ukazywać strukturę i da to efekt przestrzenności.

Znakomicie sprawdzi się to w przypadku ścian, które mają łupaną cegłę, ale przy zwykłym tynku gładkim nie będzie już to dobrze wyglądało. Modne jest także stosowanie kolorowego oświetlenia, które nieco zmienia naturalne barwy. Dzięki temu w nocy blisko swojego domu można stworzyć krainę jak z bajki. Można w sposób ciekawy eksperymentować z barwami co w wielu przypadkach daje naprawdę doskonałe efekty. Oświetlenie musi dobrze wyglądać, ale powinno także bardzo dobrze spełniać swoją najważniejszą rolę praktyczną. Nie można dopuszczać do sytuacji, w których takie światło mogłoby oślepiać. Należy w systemie oświetlenia stosować pewną mobilność, dzięki której od czasu do czasu będzie się dało kontrolować efekty iluminacji. Wiele modeli lamp słupkowych ma specjalnie regulowane głowice, dzięki czemu będzie można nimi kierować w ten sposób, że światło będzie padać tam, gdzie to będzie najważniejsze. Jest to ważne rozwiązanie praktyczne, które w trakcie wykorzystywania takich lamp ma znaczenie i dlatego warto wybierać te rozwiązania, które charakteryzują się możliwie największa praktycznością.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na stronie poświęconej prawidłowemu oświetleniu ogrodu i domu na zewnątrz. umieszczane tu artykuły tworzą kompendium wiedzy na temat prawidłowego doboru lamp zewnętrznych. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: kontakt@js2028.pl
telefon: 569-129-798

Partnerzy:

 

 

inregio24.pl

Często czytane

Planowanie oświetlenia zewnętrznego
Instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego
Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Świeże newsy branżowe

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną
Odpowiednie parametry torebki damskej
Jak wybrać torebkę?
© Copyright js2028. All Rights Reserved.