Lampy ogrodowe, czyli o czym powinieneś wiedzieć zanim zainstalujesz oświetlenie ogrodowe

Jeśli uda się odpowiednio dobrać lampy ogrodowe to na pewno nasz ogród mocno się zmieni. Będziemy między innymi mogli tam spędzać więcej czasu. Poza tym będzie tam również forma dekoracyjna. Zanim zdecydujemy się na konkretne lampy musimy się dobrze zastanowić jakie mamy w stosunku do nich oczekiwania. Jeśli chce się stworzyć ciekawą atmosferę to na pewno warto się postarać o dobre dobranie lamp ogrodowych. Gdy chodzi o różne możliwości to jest ich tak naprawdę masa.

Jak wybrać miejsca dla lamp ogrodowych? Jeśli chcemy sprawdzić jak będzie wyglądało najlepsze oświetlenie wystarczy wziąć do ręki latarkę, by przyłożyć ją do miejsca, gdzie znajdować się będzie światło. W ten sposób będzie można sprawdzić jak to będzie w praktyce wyglądało. Warto pamiętać, że rodzaj oświetlenia, siła czy wygląd może decydować o tym jak będzie wyglądać ostatecznie takie oświetlenie. Lampa umieszczona za roślinami to ciekawa forma, ponieważ światło będzie się rozpraszać za roślinami i najczęściej daje to naprawdę fajny efekt. Na początku warto więc wiedzieć jakie elementy są ważne dla nas, gdy realizujemy oświetlenie, a dopiero potem będziemy mogli wybierać poszczególne elementy, które będą w naszym planie wykorzystywane. Plan powinien nam pomóc ustalić, gdzie lampy mają się znaleźć, a także jak wiele ich ma być oraz jaka powinna być ich wydajność. Jeśli chcemy stosować lampy solarne to trzeba pamiętać o tym, że znaleźć się muszą one w takim miejscu, gdzie będzie odpowiednia ilość światła słonecznego, tak by taka lampa mogła się ładować.

Jak zainstalować bezpieczne oświetlenie w ogrodzie? Instalacja oświetlenia w ogrodzie wymagać będzie odpowiedniej wiedzy. Trzeba oczywiście powierzyć jej realizacje odpowiednim specjalistom. Jeśli chcemy sami to robić to powinniśmy się liczyć z tym, że konieczne będzie odpowiednie rozprowadzenie okablowania. Musimy pamiętać o tym, że obecnie ważne będzie także zakopanie ich na odpowiedniej głębokości. Poza tym powinno się oczywiście starać o to, by kable były odpowiednio oznaczone specjalną folią. W ten sposób oczywiście można liczyć na to, że nie uszkodzi się ich w czasie prac w ogrodzie. Kable można także umieszczać w takich plastikowych rurkach, które będą stanowiły dla nich odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli chce się montować lampy o niskim napięciu to zawsze będzie trzeba myśleć o transformatorze, ponieważ prąd, który wychodzi z naszych gniazdek ma dużo większe napięcie. Warto się postarać o takie rozwiązanie, w którym instalacja ogrodowa zostanie podłączona do osobnego obwodu. Musi zostać także odpowiednio zabezpieczona przez wyłączniki przeciwpożarowe oraz nadprądowe. Można także podzielić taką instalację na kilka obwodów w momencie, gdy będzie to duża instalacja i będzie można osobno decydować się na ich włączanie i wyłączanie. Jeśli wybieramy konkretne rodzaje oświetlenia ogrodowego i oprawy powinniśmy się także zastanowić nad tym jakie powinno się wybrać stopnie ochrony takich lamp. Na pewno w przypadku lamp, które mają mieć kontakt z wodą, takie odpowiednie zabezpieczenie będzie bardzo ważne i powinno być wzięte pod uwagę.

Rodzaje lamp ogrodowych

Rodzaje lamp ogrodowych Oferowane nam obecnie lampy są mocno zróżnicowane pod kątem estetyki, wielkości, kształtów czy materiałów z jakich będą one wykonywane. Znajdziemy lampy żeliwne, aluminiowe, czy plastikowe. Lampy żeliwne – będą się bez wątpienia charakteryzowały najlepszą wytrzymałością i będą odporne na korozję. Wykonuje się je w sposób klasycznych z wysokimi latarniami, które można montować, jeśli ogród będzie raczej dość duży. Lampy aluminiowe – to takie lampy, które są lekkie, nowoczesne, ale najczęściej będą bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Można je anodować albo lakierować, produkuje się je w wielu różnych kolorach. W ostatnich latach takie lampy się mocno zmieniają i można znaleźć wiele ciekawych modeli Lampy z tworzywa sztucznego – obecnie produkowane są nowocześnie i dlatego estetycznie są naprawdę całkiem niezłe, jednak trzeba się liczyć z tym, że nie będą to takie wytrzymałe lampy jak te żeliwne czy aluminiowe. Jednak te wykonywane z tworzyw sztucznych mogą być realizowane w wielu różnych kształtach i to będzie zaletą. Nowinki i ciekawostki W ostatnich latach na topie jest oczywiście oświetlenie LED, które staje się coraz bardziej popularne. można je wykorzystywać między innymi w momencie, gdy będzie się chciało uzyskiwać dużo jasnego światła. Dodatkowo będzie to takie rozwiązanie, które zagwarantować może odpowiednią energooszczędność, co na pewno ma swoje znaczenie.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na stronie poświęconej prawidłowemu oświetleniu ogrodu i domu na zewnątrz. umieszczane tu artykuły tworzą kompendium wiedzy na temat prawidłowego doboru lamp zewnętrznych. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: kontakt@js2028.pl
telefon: 569-129-798

Partnerzy:

 

 

inregio24.pl

Często czytane

Planowanie oświetlenia zewnętrznego
Instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego
Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Świeże newsy branżowe

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną
Odpowiednie parametry torebki damskej
Jak wybrać torebkę?
© Copyright js2028. All Rights Reserved.