Oświetlenie zewnętrzne - ogród, taras, balkon

Nim będziemy się chcieli zdecydować na jakiś rodzaj oświetlenia zewnętrznego powinniśmy się oczywiście zastanowić nad tym jaki efekt będzie nam najbardziej odpowiadał. Musimy zdecydować się czy oświetlenie ma być dekoracją czy raczej elementem wystroju o praktycznym charakterze. Do wyboru mamy różne formy oświetlenia, pośród którego znajdować się będzie elektryczne, solarne czy żywy ogień. Oczywiście nadal to najbardziej popularne będzie oświetlenie elektryczne, które sprawdza się jak się wydaje najlepiej i jest uniwersalne. Poza tym jednak zainteresowaniem cieszy się oświetlenie solarne, ponieważ przy nim nie trzeba się zajmować rozprowadzaniem kabli i dodatkowo będzie to bardzo tanie w eksploatacji oświetlenie. Pochodnie czy świece na pewno mają ciekawy charakter i świetnie się prezentują, ale nie możemy zapominać o tym, że takie oświetlenie będzie już wymagało starannego zabezpieczenia przed pożarem. Gdzie jakie światło Jeśli przygotowujemy oświetlenie na tarasie czy balkonie to najlepiej będzie tam przygotować coś elektrycznego.

Kinkiety na balkon Poza kinkietami czy oprawami wiszącymi można także zastosować specjalnie przygotowane lampiony, w których umieści się świece. Jeśli chcemy wprowadzić estetykę w ogrodzie to postarajmy się o indywidualne oświetlenie poszczególnych elementów, które zostanie przygotowane w staranny sposób. Można zdecydować się na specjalne reflektorki, które umieszcza się w ziemi. W ciągu dnia nie przeszkadzają, nie są widoczne, a wieczorem dają ciekawe światło. Zawsze można się także zdecydować na dające delikatne światło lampy solarne, które pracują dla nas bez kosztów. Jeśli będziemy mieli za mocne światło skierowane na poszczególne elementy ogrodu to niestety może powodować zbyt duży kontrast i tym samym pojawiają się dysproporcje w zakresie estetyki. Jeśli chcemy oświetlać drzewa czy krzewy to warto to zrobić od dołu, ponieważ wtedy efekt będzie najlepszy. Niekiedy warto się zdecydować na oświetlenie zbiorników wodnych w ogrodzie, ale tutaj będzie trzeba już wprowadzić specjalne lampy, które będą odpowiednio zabezpieczone i umieszczone będą w nich takie elementy, które sprawią, że lampa będzie pracować bez problemów. Jeśli chodzi o całe oświetlenie to musi być tak przygotowane, że nie będzie oślepiało przechodniów i nie będzie przeszkadzało sąsiadom.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na stronie poświęconej prawidłowemu oświetleniu ogrodu i domu na zewnątrz. umieszczane tu artykuły tworzą kompendium wiedzy na temat prawidłowego doboru lamp zewnętrznych. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: kontakt@js2028.pl
telefon: 569-129-798

Partnerzy:

 

 

inregio24.pl

Często czytane

Planowanie oświetlenia zewnętrznego
Instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego
Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Świeże newsy branżowe

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną
Odpowiednie parametry torebki damskej
Jak wybrać torebkę?
© Copyright js2028. All Rights Reserved.