Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu - dekoracyjne i praktyczne

Jeśli uda się odpowiednio oświetlić dom oraz ogród będzie można oczekiwać, że takie oświetlenie znacząco ułatwi nam poruszanie się po zmroku, będzie także odstraszać włamywaczy. Ważne będzie stosowanie takich rozwiązań, które sprawią, że nie będzie pojawiał się dyskomfort u domowników i sąsiadów. Jakie oświetlenie wybrać? Obecnie, gdy chodzi o propozycje lamp i reflektorów, które będzie można montować na zewnątrz budynków to znajdziemy naprawdę wiele różnych propozycji. Na sam początek oczywiście trzeba myśleć o tym, by dobrze oświetlać drzwi wejściowe, taras, bramy oraz ciągi komunikacyjne. Oczywiście warto myśleć przy planowaniu oświetlenia o tym, by znalazło się w takich miejscach, gdzie występują jakieś nierówności terenu i poruszanie się może być niebezpieczne.

Jeśli uda się przygotować modne oświetlenie to powinno ono pasować do konkretnej posesji. Musimy je dobrze zaplanować i zastosować w miarę możliwości rozwiązania, które będą miały charakter energooszczędny. Do wyboru tak naprawdę mamy masę różnorakich rozwiązań. Spośród nich zawsze znajdzie się dla nas coś interesującego. Źródła światła To jakie są zastosowane źródła światła będzie miało znaczenie dla barwy światła. Dlatego warto brać te kwestie pod uwagę zawsze planując takie oświetlenie - zwykłe żarówki dają światło o ciepłej barwie i dobrze odzwierciedlają kolory, ale ciągnąć one najwięcej prądu - halogeny to żarówki, które realistycznie oddają barwy podświetlanych obiektów, ale mogą powodować duże kontrasty świetlne - do podświetlania domu stosować można również świateł halogenowych punktowych - świetlówki kompaktowe wymagają użycia specjalnych opraw, ale będą zużywać dużo mniej prądu i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. - rtęciówki wysokoprężne to rozwiązanie, które ma służyć podświetlaniu zieleni w ogrodzie - sodówki niskoprężne będą świecić w taki sposób, że nadają się do oświetlenia elewacji z cegły albo piaskowca.

Dobrze widoczne oświetlenie Światło dobrze widoczne będzie w czasie mgły i deszczu. W związku z tym będzie to takie rozwiązanie, które doskonale nadaje się do oświetlania bram i wjazdów. - podobne światło mają sodówki wysokoprężne, które mają więcej czerwieni i żółci. jednak jakość światła będzie podobna jak w sodówkach niskoprężnych. - nie powinno się używać energooszczędnych świetlówek, które świecą na mrozie dużo słabiej niż w przypadku dodatnich temperatur, dlatego po prostu nie warto się na nie decydować. Wybór źródeł światła jest więc znaczący i zawsze można coś interesującego do swoich potrzeb dopasowywać.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na stronie poświęconej prawidłowemu oświetleniu ogrodu i domu na zewnątrz. umieszczane tu artykuły tworzą kompendium wiedzy na temat prawidłowego doboru lamp zewnętrznych. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: kontakt@js2028.pl
telefon: 569-129-798

Partnerzy:

 

 

inregio24.pl

Często czytane

Planowanie oświetlenia zewnętrznego
Instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego
Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Świeże newsy branżowe

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną
Odpowiednie parametry torebki damskej
Jak wybrać torebkę?
© Copyright js2028. All Rights Reserved.