Oświetlenie ogrodowe LED

W momencie, gdy projektujemy zewnętrzną instalację niskoprądową dobrze będzie przestrzegać kilku reguł. Jeśli chce się zapobiec zbyt dużym spadkom napięć na przewodach średnice przewodów powinny być przygotowane odpowiednio, natomiast kable nie mogą być zbyt długie. Z tego powodu instalacje niskonapięciowe nadawać się będą do małych oraz średnich ogrodów, gdzie nie będzie tak dużo tych źródeł.

 

 

oświetlenie do ogroduW momencie, gdy ogród będzie duży trzeba będzie już stawiać na rozwiązania wysokonapięciowe, albo też opcje mieszane. Przekrój żył w przewodzie będzie się dobierać do długości instalacji a także jej obciążenia. Jeśli chodzi o żyły musimy wziąć pod uwagę jak wiele obwodów ma mieć niezależną formę sterowania.

W miejscach przewidzianych do montowania lamp przewody będzie się wyprowadzać nad grunt na około metr. Instalacja LED wymaga niskiego napięcia i dlatego również dobrego zasilacza. Najlepiej mieć tam odpowiednie zabezpieczenia, które będą chronić przed zwarciami i przepięciami. Moc zasilacza musi być dobrze dobrana do mocy źródeł światła. Instalując oświetlenie w ogrodzie należy liczyć się z tym, że jest ono narażone na różnorakie niesprzyjające warunki pogodowe. Dlatego muszą to być elementy, które do takich właśnie warunków zostaną odpowiednio przystosowane. Przy większych instalacjach warto dzielić oświetlenie ogrodu na sekcje, które niezależnie mogą być włączane i wyłączane przyciskami albo też specjalnym pilotem. Wtedy z dowolnego miejsca będzie można je włączać.

jak oświetlić ogród​Jeśli chodzi o sterowanie instalacją oświetlenia LED może to być bardzo prosta opcja włącz/wyłącz albo też dużo bardziej rozbudowane opcje związane z czujnikami oraz sterownikami LED. Dzięki takim sterownikom będzie można dużo lepiej radzić sobie z ustawieniem światła, wypracuje się stan aktywny czy nieaktywny jak i też wszelkie inne kolory świecenia czy też dopasowanie innych parametrów.

Automatyczne opcje sterowania są także chętnie stosowane. Może to być ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że będzie można liczyć na to, że światło będzie używane tylko w momencie, gdy będzie rzeczywiście potrzebne. Przykładowo taką opcję dają nam czujniki ruchu, które świetnie będą się sprawdzać i warto je zastosować.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na stronie poświęconej prawidłowemu oświetleniu ogrodu i domu na zewnątrz. umieszczane tu artykuły tworzą kompendium wiedzy na temat prawidłowego doboru lamp zewnętrznych. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: kontakt@js2028.pl
telefon: 569-129-798

Partnerzy:

 

 

inregio24.pl

Często czytane

Planowanie oświetlenia zewnętrznego
Instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego
Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Świeże newsy branżowe

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną
Odpowiednie parametry torebki damskej
Jak wybrać torebkę?
© Copyright js2028. All Rights Reserved.